Początek wycieczki przy Szczyrbskim Jeziorze. Czerwonym szlakiem (Magistrala) kierujemy się w stronę Popradzkiego Stawu. Szlak prowadzi wschodnim zboczem Grani Baszt, szeroką, prawie poziomą ścieżką wśród świerkowych lasów i limb. Po jakimś czasie wychodzimy z lasu i otwiera się przed nami widok w stronę Doliny Złomisk i na wznoszącą się po lewej stronie Wysoką. Szlak lekko się obniża i po przekroczeniu Mięguszowieckiego Potoku i lekkim podejściu po chwili dochodzimy do drogi prowadzącej nad Poprawski Staw. Skręcamy w lewo na niebieski szlak prowadzący w stronę Hińczowej Doliny.
 Na początku ścieżki stoją pakunki z drewnem czy węglem, które chętni mogą wnieść do Chaty pod Rysami. Po ok. 30 min. w prawo odbija czerwony szlak prowadzący na Rysy. Niebieski prowadzi dalej ścieżką wśród kosówek i po przekroczeniu Hińczowego Potoku kilkoma zakosami wprowadza na skalny próg Doliny Hińczowej. Idziemy dalej kamiennym chodnikiem w stronę Hińczowego Stawu. Na wprost jest ładny widok na Mięguszowieckie Szczyty, z lewej strony zaś ładnie prezentuje się Grań Baszt. Kierujemy się teraz w stronę Wyżniej Koprowej Przełęczy, na którą wchodzimy trochę obsypującą się skalną ścieżką, poprowadzoną zakosami. Z przełęczy skręcamy na czerwony szlak, w stronę Koprowego Wierchu. Kamienna ścieżka, która miejscami również się obsypuje jest prowadzona szerokim zboczem. Końcowy fragment to kawałek przejścia granią, która wprowadza na szczyt. Miejsca na wierzchołku nie jest dużo. Jest też trochę ekspozycji.
 Koprowy Wierch (2363 m) jest ciekawym punktem widokowym. Patrząc na zachód za Muru Hrubego widać wierzchołek Krywania. W dole widać Ciemnosmreczyńskie Stawy. Po stronie północnej można dostrzec Orlą Perć. Ładny jest widok na Mięguszowieckie Szczyty, Rysy i Wysoką.
 Powrót tą samą drogą. Schodzimy na Wyżnią Koprową Przełęcz i dalej w dół do Hińczowej Doliny. Przechodzimy niebieskim szlakiem koło Stawu Hińczowego, a następnie od Popradzkiego Stawu już czerwonym wracamy do Szczyrbskiego Jeziora.
 Wycieczka na Koprowy Szczyt nie jest trudna. Może trochę męcząca. Ale widoki z wierzchołka są bardzo ciekawe i na pewno zrekompensują te małe zmęczenie na podejściu. Szlak jest mniej popularny niż ścieżka na Rysy dlatego na Koprowym Wierchu z reguły nie ma wielkiego tłoku,
Czas wycieczki ok. 8 h.
Trudności: małe

Pytania dotyczące szlaku można zadawać na forum